Do Zlína nejen na přijímačky – ubytování a tipy na výlet

Velikost textu: A A A

Do Zlína nejen na přijímačky – ubytování a tipy na výlet

Do Zlína nejen na přijímačky – ubytování a tipy na výlet

Doba přijímacích zkoušek na univerzitách se blíží. Pokud vyrážíte do vzdálenější školy, nabízí se vám skvělá možnost odměnit se za svůj výkon před přijímací komisí prohlídkou města a výletováním po okolí. Pokud máte cestu do Zlína, určitě se ubytujte a poznávejte místní krásy alespoň dva dny. Morava za to rozhodně stojí a penziony na jižní Moravě vás moc peněz stát nebudou.

Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně

Zlínská vysoká škola nabízí studium humanitních, přírodovědných, technických i uměleckých oborů na celkem šesti fakultách. Jestli se chcete zařadit mezi přibližně 10 300 studentů, kteří se na univerzitě právě vzdělávají, máte už přihlášku ke studiu pravděpodobně podanou. Ale pokud tomu tak není, nezoufejte, hodně oborů ještě přihlášky přijímá, a to jak na bakalářské, tak i na magisterské studium. V květnu a červnu se koná většina přijímacích zkoušek. To je už ideální doba k prozkoumávání okolí.

Poznejte památky a ochutnejte moravské speciality

Poté, co si seženete levné ubytování ve Zlíně, měli byste určitě navštívit pohádkový lešenský zámek, mrakodrap s kanceláří ve výtahu nebo muzeum bot. Ve městě i okolí je toho ale daleko víc. Za návštěvu stojí Vizovický zámek, zoologická zahrada ve Zlíně i Hostýnské vrchy. Při pobytu můžete ochutnat tradiční koláče nebo ořechové meltašky a zapít je pravým moravským vínem.

Zlín – cyklistův to ráj

Zlínsko je doslova prošpikované cyklostezkami a trasami pro in-line bruslaře. Pokud tak jízda na kole patří mezi vaše oblíbené koníčky, určitě si kolo vezměte s sebou. V okolí jsou cyklostezky všech náročností – od rovinatých tras vinoucích se podél řek, které přímo vybízejí k pokochání se přírodou, až po náročnější výstupy pro profesionální sportovce. O cyklisty tu skutečně pečují, takže jsou trasy udržované a můžete se tu projet s kolem třeba i na výletní lodi.

 

Zdroj fotografie: penzionuno.cz

Reklamní článek

Štítky: Zlín, ubytování, pr

PŘIDAT/UPRAVIT OBJEKT
DOPORUČUJEME
Penzion Selský dvůr
Moravská Nová Ves
cena od 0 Kč
Zobrazit více
Penzion JOPLE
x
cena od 13 EUR
Zobrazit více
Ubytování U Davidů
Štramberk
cena od 150 Kč
Zobrazit více
Hotel Perla Jizery
Josefův Důl
cena od 400 Kč
Zobrazit více
Náš tip

Ubytování je také podnikání a musí se zdanit.

RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt