Objevte Bardějov na Slovensku

Velikost textu: A A A

Objevte Bardějov na Slovensku

Objevte Bardějov na Slovensku

 Městečko Bardějov je na Slovensku pojem, byla by proto škoda, kdyby ho čeští turisté opomíjeli. Jedná se o oblíbené lázeňské místo, které nabízí skvělou atmosféru, krásnou přírodu i okolí. Proč byste tedy měli Bardějov navštívit?

Bardějovské koupele

Pokud se chystáte do lázní, určitě byste měli o Bardějově uvažovat. Nejenom, že si zde skvěle odpočinete, ale můžete pomoct i svému tělu. Léčí se zde například:

  • Trávící ústrojí

  • Ženské problémy

  • Ledviny

  • Dýchací cesty

  • A další

Ubytovat se můžete přímo v lázních, ale zrovna tak je možné využít nejlepší ubytování v Bardějově. Záleží na tom, co preferujete.

Dřevěné kostely

Za návštěvu rozhodně stojí i dřevěné kostely v okolí Bardějova. V okolí městečka k ním vede hned několik turistických tras, které jsou vhodné pro cyklisty i pro turisty. Za všechny lze jmenovat dřevěný kostel zapsaný na seznamu UNESCO, který nese jméno známého světce sv. Františka z Assisi a je postavený v gotickém duchu. Jedná se o jeden z nejvzácnějších kostelů na Slovensku.

Spišský hrad

Jestliže máte raději cestu autem, můžete se vypravit na Spišský hrad. Jedná se o velmi cennou památku a hrad patří mezi ty největší, které můžete v rámci střední Evropy najít. Také tato památka se pyšní tím, že je zapsaná na seznamu UNESCO.

Další variantou výletu je památník Dukla. Je zde pochováno 9 000 ruských vojáků, kteří padli během osvobozování Československa v průběhu II. Světové války. Najdete zde i expozici vojenské techniky.

Kežmarok

Další město, kam můžete vyrazit na výlet hned ráno, kdy se probudíte v krásných klimatizovaných apartmánech Bardějov. V Kežmaroku najdete hned několik památek. Například Kežmarský hrad, Paulínský kostel, redutu nebo historický cintorín.

Na vašich cestách je určitě důležité nezapomenout na cestovní pojištění, které vám dodá klid a jistotu v případě nepříjemné události, kterou úraz nebo nečekané nemoc nepochybně je. Pojištění je potřeba uzavřít dříve, než na cestu vyrazíte, protože i během ní může někdo např. rychle onemocnět a můžete potřebovat hned za hranicemi navštívit lékaře. I když vám to samozřejmě nepřejeme, je lepší, abyste byli na všechno dobře připraveni.

 

Reklamní článek

Štítky: pr, penzion, bardejov

PŘIDAT/UPRAVIT OBJEKT
DOPORUČUJEME
Privát Ždiar
Ždiar
cena od 10 EUR
Zobrazit více
Penzion Jozefína 2
Krásnohorská Dlhá Lúka
cena od 10 EUR
Zobrazit více
Penzion JOPLE
x
cena od 13 EUR
Zobrazit více
Penzion U Bambuchů
Velké Karlovice
cena od 200 Kč
Zobrazit více
Hotel Chata
Volary
cena od 500 Kč
Zobrazit více
Náš tip

Ubytování je také podnikání a musí se zdanit.

RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt