Objevte Bardějov na Slovensku

Velikost textu: A A A

Objevte Bardějov na Slovensku

Objevte Bardějov na Slovensku

 Městečko Bardějov je na Slovensku pojem, byla by proto škoda, kdyby ho čeští turisté opomíjeli. Jedná se o oblíbené lázeňské místo, které nabízí skvělou atmosféru, krásnou přírodu i okolí. Proč byste tedy měli Bardějov navštívit?

Bardějovské koupele

Pokud se chystáte do lázní, určitě byste měli o Bardějově uvažovat. Nejenom, že si zde skvěle odpočinete, ale můžete pomoct i svému tělu. Léčí se zde například:

  • Trávící ústrojí

  • Ženské problémy

  • Ledviny

  • Dýchací cesty

  • A další

Ubytovat se můžete přímo v lázních, ale zrovna tak je možné využít nejlepší ubytování v Bardějově. Záleží na tom, co preferujete.

Dřevěné kostely

Za návštěvu rozhodně stojí i dřevěné kostely v okolí Bardějova. V okolí městečka k ním vede hned několik turistických tras, které jsou vhodné pro cyklisty i pro turisty. Za všechny lze jmenovat dřevěný kostel zapsaný na seznamu UNESCO, který nese jméno známého světce sv. Františka z Assisi a je postavený v gotickém duchu. Jedná se o jeden z nejvzácnějších kostelů na Slovensku.

Spišský hrad

Jestliže máte raději cestu autem, můžete se vypravit na Spišský hrad. Jedná se o velmi cennou památku a hrad patří mezi ty největší, které můžete v rámci střední Evropy najít. Také tato památka se pyšní tím, že je zapsaná na seznamu UNESCO.

Další variantou výletu je památník Dukla. Je zde pochováno 9 000 ruských vojáků, kteří padli během osvobozování Československa v průběhu II. Světové války. Najdete zde i expozici vojenské techniky.

Kežmarok

Další město, kam můžete vyrazit na výlet hned ráno, kdy se probudíte v krásných klimatizovaných apartmánech Bardějov. V Kežmaroku najdete hned několik památek. Například Kežmarský hrad, Paulínský kostel, redutu nebo historický cintorín.

Na vašich cestách je určitě důležité nezapomenout na cestovní pojištění, které vám dodá klid a jistotu v případě nepříjemné události, kterou úraz nebo nečekané nemoc nepochybně je. Pojištění je potřeba uzavřít dříve, než na cestu vyrazíte, protože i během ní může někdo např. rychle onemocnět a můžete potřebovat hned za hranicemi navštívit lékaře. I když vám to samozřejmě nepřejeme, je lepší, abyste byli na všechno dobře připraveni.

 

Reklamní článek

Štítky: pr, penzion, bardejov

PŘIDAT/UPRAVIT OBJEKT
DOPORUČUJEME
Penzion Jozefína 2
Krásnohorská Dlhá Lúka
cena od 10 EUR
Zobrazit více
Penzion JOPLE
x
cena od 13 EUR
Zobrazit více
Pension Ubytování Přeštice
Přeštice
cena od 250 Kč
Zobrazit více
Ubytování Dětenice
Dětenice
cena od 250 Kč
Zobrazit více
Hotel Chata
Volary
cena od 500 Kč
Zobrazit více
Náš tip

Ubytování je také podnikání a musí se zdanit.

RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt