Žilina je skvělý výchozí bod pro zajímavé výlety

Velikost textu: A A A

Žilina je skvělý výchozí bod pro zajímavé výlety

Žilina je skvělý výchozí bod pro zajímavé výlety

Slovenské město Žilina mnoho českých turistů zatím neláká. Je to ukazatel nízké míry znalosti krás Slovenska. Toto město totiž bývá srovnáváno s německým Norimberkem a ještě nabízí mnoho zajímavých výletů ve svém okolí.

Milovníci hradů si přijdou na své

Jestliže si najdete ubytování v Žilině, můžete tento strategický bod využít k návštěvě hned několika krásných zámků. Za všechny hrady lze jmenovat Lietavský hrad nebo dva Strečnianské hrady. Celkem se v okolí Žiliny nachází 7 hradů a zřícenin. To už na nějakou dobu vydrží!

Fantastická příroda Slovenska

Ze Žiliny můžete samozřejmě vyrazit do krásných hor. Konkrétně se jedná o Malou Fatru, jenž je velmi oblíbeným cílem turistů. Nabízí mnoho úžasných turistických tras. Navíc jde o kraj známého zbojníka Jánošíka, což podtrhuje celkové kouzlo této lokality.

Malá Fatra ovšem není jenom pro pěší turisty. Jestliže patříte mezi milovníky cyklistiky, najdete zde hodně vhodných cyklistických tras. Pro jejich výběr doporučujeme si pořídit adekvátní mapu.

Nabídka relaxace

Základním kamenem pro správný odpočinek a relaxaci je moderní hotel v Žilině, kde se budete cítit skvěle. Vyrazit ovšem můžete i do nedalekých Rajeckých Teplic. Zde je možné se vykoupat nebo projít v udržovaném lesoparku.

Součástí odpočinku je nepochybně dobré jídlo a pití. V Žilině i Rajeckých Teplicích najdete mnoho příjemných kaváren. Vynikající jídlo je k dispozici po celém Slovensku. Určitě byste si neměli nechat ujít typické slovenské halušky. Velmi oblíbené jsou i různé polévky, klobásy nebo ovčí mléko a sýry. Milovníci tvrdého alkoholu zde také najdou široké možnosti degustace.

Jak vidíte, návštěva Žiliny je nejenom vhodný dárek pro muže, ale i ženy a celé rodiny. Každý si zde najde to, co má rád. Proto neváhejte ani vy!

Reklamní článek

Štítky: pr, ubytování, zajímavá místa

PŘIDAT/UPRAVIT OBJEKT
DOPORUČUJEME
Privát Ždiar
Ždiar
cena od 10 EUR
Zobrazit více
Penzion U Bambuchů
Velké Karlovice
cena od 200 Kč
Zobrazit více
Pension Ubytování Přeštice
Přeštice
cena od 250 Kč
Zobrazit více
Ubytování U Davidů
Štramberk
cena od 150 Kč
Zobrazit více
Hotel Perla Jizery
Josefův Důl
cena od 400 Kč
Zobrazit více
Náš tip

Ubytování je také podnikání a musí se zdanit.

RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt