Kam se vypravit do Řecka

Velikost textu: A A A

Kam se vypravit do Řecka

Kam se vypravit do Řecka

 Řecko je poměrně velká země, na kterou vám rozhodně nebude stačit jedna dovolená. Důvodem je nabídka mnoha zajímavých míst nejenom na pevnině, ale také na velkém množství ostrovů, jenž rozhodně stojí za návštěvu.

Parga

Toto malebné přístavní městečko můžete navštívit jak prostřednictvím leteckého zájezdu, tak vlastním automobilem. Nachází se totiž na pevnině, takže nebudete muset platit za trajekt. Místní kaskádovité a různě barevné domky okouzlili již mnoho turistů, kteří se do Pargy pravidelně vracejí. Navíc Parga není jenom o historické atmosféře, ale i o čistých plážích ležících na břehu Jónského moře. Pokud se v Parze ubytujete, budete moct vybírat hned ze 3 pláží v docházkové vzdálenosti. Další pláže můžete navštívit automobilem nebo prostřednictvím lodní přepravy.

Soutěska Samária na Krétě

Jestliže milujete hory, určitě by vaší pozornosti neměla uniknout soutěska Samária na ostrově Kréta. Tato zhruba 2,5 km dlouhá soutěska nadchne každého turistu. Během své cesty můžete obdivovat kamenné moře, krásné horské jehličnany a křišťálově čistou bystřinu. Vzhledem k tomu, že se jedná o turistiku v horách, měli byste mít uzavřené adekvátní cestovní pojištění. Kamenitý terén totiž může snadno způsobit zranění nohy, zejména kdybyste podcenili vhodné obutí. Každopádně tato soutěska rozhodně stojí za to!

Zelený a klidný ostrov Samos

Poslední lokalitou, kterou vám v Řecku doporučíme, je ostrov Samos. Tento ostrov sice není tak navštěvovaný, jako např. Kréta nebo Rhodos, ale to je pro jeho návštěvníky jedině dobře. Můžete si užívat krásné pláže s menším množstvím turistů. I z toho důvodu vám určitě doporučujeme si půjčit auto, alespoň na 3 dny. Při troše snahy objedete za 3 dny na Samosu to nejdůležitější, i když nebudete mít mnoho času na koupání. Ostrov Samos ocení nejenom milovníci čistého moře, ale i zeleně. Jde totiž o velmi zelený ostrov. Ztraceni nebudou ani obdivovatelé historie. Příkladem může být městečko Pythagorion, jenž je pojmenováno po světoznámém matematickém géniusovi Pythágorovi.

Úplným závěrem připomínáme, že kamkoliv budete cestovat, vždy byste měli mít uzavřené cestovní pojištění. Abyste ušetřili, vybírejte ho na internetu. K dispozici jsou nabídky od ePojištění.cz a dalších webových zprostředkovatelů.

 

Reklamní článek

Štítky: pr, zajímavá místa

PŘIDAT/UPRAVIT OBJEKT
DOPORUČUJEME
Penzion Selský dvůr
Moravská Nová Ves
cena od 0 Kč
Zobrazit více
Penzion U Bambuchů
Velké Karlovice
cena od 200 Kč
Zobrazit více
Pension Ubytování Přeštice
Přeštice
cena od 250 Kč
Zobrazit více
Ubytování U Davidů
Štramberk
cena od 150 Kč
Zobrazit více
Hotel Perla Jizery
Josefův Důl
cena od 400 Kč
Zobrazit více
Náš tip

Ubytování je také podnikání a musí se zdanit.

RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt